Zrazu je možné to, čo dosiaľ nebolo. Nie preto, že by inžinieri počas pandémie zázračne rýchlo vyvinuli nové, prevratné technológie. Je to preto, že kríza je impulzom, aby sme sa nebáli využiť možnosti, ktoré sme mali už dávno.

Keď to nejde inak, sme ochotní ustúpiť zo svojich striktných požiadaviek a hľadať spôsoby namiesto výhovoriek. Ukážkovým príkladom je vykonávanie odborných skúšok finančných sprostredkovateľov. V priebehu mesiaca sa v postojoch Národnej banky Slovenska (NBS) objavil posun, ktorý treba oceniť.

student, skuska, ucenie
Neprehliadnite

Odborné skúšky na diaľku stále nefungujú, možno neprídu včas

Ešte 16. marca tohto roku vydala banka stanovisko, že do odvolania nebude vyhlasovať termíny odborných skúšok finančných agentov a poradcov. Centrálna banka vtedy uviedla, že vykonávať tieto skúšky je možné iba osobne, čo je počas pandémie nebezpečné. Bodka.

Pretrvávajúca kríza bola aj pre prísny regulačný orgán dobrý dôvod na prehodnotenie vlastných zákazov. Poctivejšie sa pozrela na to, či online testovanie skutočne nejde, a napokon pri-šla s riešením. Primerané technologické zabezpečenie sa našlo a v apríli sa začali prípravy na dištančné testovanie. Chvályhodný zámer však narazil na to, že realita nie je kreslený film. Úpravy skúšobného poriadku trvajú. A to tak dlho, že samotní agenti začínajú mať pochybnosti o tom, že tento krok bude mať reálny význam. K dispozícii má byť iba počas trvania pandémie.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa