Je asi prirodzené, že minimálne v našom regióne je kolobežka braná ako detská hračka určená maximálne pre začínajúcich adolescentov. Je tiež pravda, že občas sme si počas čakania pred priechodom pre chodcov pripadali trochu zvláštne, keď sa k nám pridal zástup školákov prvého stupňa a každý štvrtý bol na kolobežke. Ale čo, veď treba ostať mladý duchom.

Alebo si treba povedať, že elektrická kolobežka je normálny mestský dopravný prostriedok ako bicykel alebo skúter. O tom, či naozaj, som sa chcel presvedčiť na vlastnej koži a vďaka zápožičke od SXT.sk, ktorá je zástupcom nemeckej spoločnosti SXT, som mal takúto možnosť.

Test SXT Neo: Dospelý na kolobežke? Prečo nie

Zdroj: Maňo Štrauch

Netreba sa báť

Pri testoch notebookov či smartfónov stále vieme, čo približne očakávať. Tiež vieme, kde, kedy a ako sa daný produkt používa, ako si počína v porovnaní s konkurentmi a či má dobrý pomer výkonu a ceny.

Elektrické mestské dopravné prostriedky ma fascinovali už dlho. Zatiaľ som mal možnosť vyskúšať len takzvaný hoverboard, ale ten mal od dopravného prostriedku ďaleko. Elektrický bicykel je už bežný prostriedok a stále je to starý dobrý bicykel. Na elektrický skateboard a kolobežku som bol zvedavý.

S testovacím kusom som jazdili po bratislavských chodníkoch a občas cestách do práce vzdialenej necelých deväť kilometrov. Poviem vám, tento volebný rok je 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa