Tajomní riaditelia nemocníc

Pri ich výbere bolo viac ako odborné zručnosti a morálka podstatné, či budú držať líniu s ministerstvom. Vzhľadom na minimálnu dobu trvanlivosti tejto funkcie a nulovú mieru vyvodzovania zodpovednosti pri zlyhaní to nebolo ťažké. Takýto prístup však dobehol nemocnice v podobe káuz, nedostatku personálu a hlavne dlhov.

Štátne zdravotnícke zariadenia dnes nutne potrebujú skúsených a dobre motivovaných riaditeľov. Súčasné vedenie ministerstva zdravotníctva sa tvári, že presne takých ľudí v tíme chce. Profesionálov a špičkových odborníkov, ako sa vyjadrila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Či to tak je, sa však nedá zistiť.

Keď TREND rozposlal šéfom nemocníc žiadosti o zaslanie ich životopisov, ani len nepredpokladal, že by s tým mohli mať problém. Sú predsa vo verejnej funkcii, riadia štátnu „firmu“, za čo dostávajú nemalú odmenu od 2 500 do 8 000 eur. Ale hlavne, narábajú s miliónmi eur nás všetkých. Len časť riaditeľov sa odhodlala zdieľať svoje doterajšie profesijné skúsenosti. Väčšina sa s tradičnou výhovorkou o ochrane osobných údajov rozhodla životopis utajiť.

Štátne zdravotnícke zariadenia nutne potrebujú skúsených a dobre motivovaných riaditeľov

Je jasné, že

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa