Tento segment dokázal obhájiť svoje miesto na trhu a teší sa z roka na rok väčšej obľube u čoraz širšieho publika. Prídavný pohon robí jazdu menej fyzicky náročnou, vďaka čomu si ju môžu vychutnávať aj ľudia, pre ktorých je klasický bicykel postrachom. Elektromotor pomáha s ľahším dochádzaním aj v každodennom živote.

Dôchodcom uľahčuje cesty na nákup či za službami, študentom cestu do školy, zamestnancom do práce. Obzvlášť v kopcovitých mestách tak výrazne napomáha rozvoj bezemisnej mobility. Ani argument, že bicyklovanie s prídavným pohonom nemá so zdravím a športom nič spoločné, neobstojí. Každý pohyb má svoje plusy.

Elektrobicykel
Neprehliadnite

Elektrobicykle si podmaňujú svet. Má ho už každý piaty Číňan, trh rastie a pomôžu aj dotácie

Jazda na elektrickom bicykli je v neposlednom rade zábava. Otvára napríklad prírodné scenérie aj menej zdatným cyklistom a motivuje ich sadať do sedla častejšie.

S rastúcou frekvenciou pohybu sa zlepšuje kondícia a ľudia, ktorí si spočiatku trúfli nanajvýš na krátke vychádzky, sa zrazu začínajú obzerať aj po ďalších športoch, kde už barličku elektropohonu potrebovať nebudú.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa