Už po roku ho otec zavolal, aby sa vrátil. Nech podnik vedie sám podľa svojich mladíckych predstáv. A on sa v ňom stiahne do dielne. Radikálna výmena stráží podniku vyšla. Syn viac-menej z dielne urobil firmu so 40 zamestnancami, ktorá navyše v súčasnosti ide stavať niekoľkokrát väčšiu fabriku. Jej výrobky sa dokonca objavili v známej bondovke s Danielom Craigom Quantum of Solace. Sú nimi vybavení aj príslušníci britskej SAS, ktorá je medzi zásahovými jednotkami celosvetovým pojmom.

Reč je o banskoštiavnickej firme Falco SK rodiny Kováčovcov, ktorá sa už tridsať rokov zameriava na výrobu puzdier na pištole a rôzne iné kožené vybavenie pre strelcov, ako sú opasky, postroje či nepriestrelné vesty.

Učiteľ s čuchom na šitie

Biznis tejto rodiny sa začal pri jednej zo záľub otca Ivana Kováča ešte z čias socializmu. Vyštudovaného lesníka vtedy živilo učenie mladých horárov na banskoštiavnickej strednej lesníckej škole. Vyučoval tam prevádzku lesných strojov a budovanie lesných ciest.

Popri tom si však v malom privyrábal šitím kožených pomôcok pre svojich kamarátov poľovníkov i sokoliarov. I keď sám nepoľoval. Bavilo ho šitie a práca s kožou.

Začínal so sokoliarskymi rukavicami. Neskôr pridával potreby pre strelcov, z ktorých

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa