Jedna z najväčších spoločností v cestovnom ruchu na Slovensku oznámila prepúšťanie. Tatry mountain resorts (TMR) opustí 260 ľudí, a ak sa situácia nezmení, minimalizovať náklady budú aj iní. Tržby lyžiarskych stredísk túto sezónu klesli o 75 až 100 percent. Škody budú rozsiahle, štátna pomoc je v nedohľadne.

Aká bola sezóna

Lyžiari lyžovali krátko. Do konca minulého roka bolo otvorených asi dvadsať stredísk a všetci návštevníci sa museli preukázať negatívnym testom na covid-19. Prišiel Nový rok a vláda rozhodla dať lyžiarom stopku. Od 1. januára sú všetky strediská zatvorené. Hoci niektoré investovali do prispôsobenia podmienok na čiastočné otvorenie nemalé prostriedky, opatrenia vlády im zrušili všetko.

Kritika zaznieva aj od šéfa TMR Igora Rattaja, ktorý hovorí, že v situácii, keď sú prevádzky zatvorené niekoľko mesiacov, firmy nemôžu ďalej sedieť, čakať a dúfať. „O to viac, že pôsobíme v štyroch krajinách Európy a vidíme, ako rôzne sa stavajú ich vlády k podpore cestovného ruchu. Niekde sa nastavia opatrenia, ktoré platia a fungujú, niekde sa pravidlá menia každú chvíľu a ich realizácia nás stojí kopu peňazí, ktoré nám nik nevráti, a aj tak nás napokon vypnú,“ hovorí I. Rattaj.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa