Strojársky priemysel má pred sebou sľubné obdobie, ale iba vtedy, ak dokáže nasledovať súčasné trendy a prispôsobovať sa im. Tie najperspektívnejšie v súčasnosti súvisia s novými technológiami, so znižovaním uhlíkovej stopy a s elektromobilitou.

Spoločnosť Mondi SCP spustila v Ružomberku nový stroj na výrobu kartónového papiera. Stroj je súčasťou modernizačného projektu v hodnote 370 miliónov eur, čo je najväčšia investícia firmy za posledné roky. Nový druh kartónu s názvom Kraft Top White už začali dodávať zákazníkom.  Výrobná kapacita stroja PS19 je 300.000 ton kartónového papiera ročne. Na snímke papierenský stroj PS19  v areáli spoločnosti Mondi SCP Ružomberok 11. mája 2021. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Mondi SCP v Ružomberku spustilo výrobu na novom papierenskom stroji

„Tento rok evidujeme v globále väčší počet investičných príležitostí, na ktorých aktuálne pracujeme. Vyzerá to, ako keby niektoré firmy čakali na skončenie pandémie. V plánoch majú aj projekty, ktoré by možno výhľadovo nemali, a pritom sa budú dosť pravdepodobne uzatvárať niekedy v budúcom roku,“ uvádza pre TREND riaditeľ slovenskej investičnej agentúry SARIO Róbert Šimončič.

Dodáva, že pandémia pomohla každému trochu sa nadýchnuť, zamyslieť a zrejme aj systematickejšie pristupovať k strategickým rozhodnutiam do budúcnosti.

„Zaznamenali sme nárast počtu rozpracovaných projektov, čo znamená, že veľké firmy sa aj v tomto náročnom období rozhodujú o zásadných investičných plánoch do budúcnosti,“ naznačuje riaditeľ.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa