Malé obchodné centrum Kocka, ktoré leží v širšom centre Martina, nebývalo uprostred pracovného týždňa príliš preľudnené. Po nákupoch sa ľudia zvykli zastaviť v malej kaviarni, ktorá je súčasťou budovy. V centre síce fungovala už pár rokov, ale od začiatku marca má novú majiteľku. Prevádzka pod jej vedením však bola otvorená len štyri dni. Potom do jej podnikateľských plánov zasiahla pandémia.

Nová majiteľka

Na začiatku marca odštartovala svoje prvé podnikanie Beáta Marcineková, ktorá si kúpila zabehnutú kaviareň Ambient Caffé v Martine. Keď sa jej bývalé vedenie rozhodlo prevádzku predať, na odkúpenie biznisu dostala dobrú cenovú ponuku. Ešte predtým v nej totiž sama pracovala ako bežná zamestnankyňa.

Niekoľko týždňov musela čakať na oficiálny prepis prevádzky v obchodnom registri. „K tejto kaviarni som si vytvorila vzťah, a keď som dostala ponuku, rozhodla som sa, že idem do toho. Chcela som byť sama sebe paňou, pracovať, ale aj si oddýchnuť. Potom som každý deň kontrolovala, či už konečne prebehol zápis. Bez toho som nemohla vybaviť ďalšie formality,“ hovorí pre týždenník TREND B. Marcineková.

Zápis prebehol 4. marca a čerstvá majiteľka kaviarne musela absolvovať povinnú byrokratickú jazdu slovenského podnikateľa. V kaviarni zamestnala ďalších troch ľudí na klasickú pracovnú zmluvu. Všetci sú však v skúšobnej lehote, keďže prevádzku vedie nová zamestnávateľka len necelý mesiac.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa