Predstavte si situáciu, že idete do obchodu kúpiť si tovar. Keďže v tom momente nemáte dostatok peňazí na účte, rozmýšľate o spotrebnom úvere. Na rad prichádza finančná inštitúcia, ktorá vám ho pomôže zafinancovať. Lenže ako si môžete byť istí, že ste dostali tú najlepšiu ponuku?

Ak by mal zákazník na výber z viacerých ponúk na financovanie, vedel by si vybrať najvýhodnejšiu a v konečnom dôsledku by zaplatil menej. Presne to je cieľom slovenského fintechového startupu Buyora, ktorý prišiel s myšlienkou digitálnej aukcie spotrebiteľských úverov.

„Nápad digitálnej aukcie sa zrodil, keď som pri práci v zahraničí spätne analyzoval, ako to funguje na Slovensku,“ približuje pre TREND začiatky podnikania zakladateľ startupu Buyora Juraj Králik. Podľa neho majú spotrebiteľské pôžičky na Slovensku negatívnu konotáciu, hoci ich má každý piaty Slovák. „Potom prišla myšlienka, ako zdemokratizovať pôžičky a ako ich urobiť lákavejšími. Chceli sme docieliť to, aby zákazníci medzi nimi mali na výber,“ vysvetľuje motiváciu založiť startup J. Králik.

Samotná myšlienka startupu síce vznikla v Španielsku, ale jej realizácia prebieha na Slovensku. Zakladateľ startupu Buyora vnímal strednú a východnú Európu ako ideálny trh na vytvorenie úverovej platformy, lebo nič podobné tu nebolo. „Slovensko mi vyšlo ako dobrý štartovací trh, kde poznám veľa kvalitných ľudí a vývojárov,“ dodáva J. Králik, ktorý si zo Španielska priniesol skúsenosti z oblasti fintechu.

Digitálny sprostredkovateľ

Startup bude fungovať ako entita v strede, ktorá bude prepájať zákazníkov a predajcov s finančnými inštitúciami. Hlavnou výhodou pre zákazníka bude to, že

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa