komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

V novembri minulého roku dopadli voľby do samosprávnych krajov tak, že vtedajší podpredseda Smeru Marek Maďarič musel priznať: najsilnejšia vládna strana utrpela prehru. Podľa neho to nebola prehra „len v dôsledku chýb a nedostatkov kandidátov, ale bola to prehra strany ako takej“. A dodal, že Smer musí urobiť „výrazné zmeny na viacerých úrovniach strany, a to politické, programové aj personálne“.

Aj vtedajší a dnešný podpredseda strany Peter Pellegrini podotkol, že po neúspechu v župných voľbách sa budú robiť v Smere zmeny. Predseda Fico týždeň mlčal. Zvažoval, čo je horšie. Keby priznal, že strana prehrala, tak by musel niečo robiť. Ale pretože nič robiť nechcel, označil prehru za víťazstvo.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

O výsledku volieb povedal, že Smer je ešte stále medzi stranami najúspešnejší. Preto sa vraj necíti ako porazený, ale ako víťaz župných volieb. Skritizoval médiá, ktoré – tak ako jeho podpredsedovia – len skonštatovali fakty. A nezabudol ešte dodať, že „slovenské médiá nevedia narábať so slobodou, ktorú majú“.

Komunálne voľby dopadli pre Smer ešte horšie

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa