Nastáva leto, vonkajšie teploty rastú a väčšina slovenských kúpalísk už otvorila svoje brány. Pri mnohých však návštevník zažije hneď pri vstupe nepríjemné prekvapenie. Polovica zo sledovaných kúpalísk zmenila oproti minuloročnej sezóne cenník. V niektorých prípadoch sa medziročné zdraženie pohybuje vo vyšších desiatkach percent.

Prevádzkovatelia tak reagujú na zvyšujúce sa vstupné náklady, najmä v podobe energií a miezd. Posledné dve sezóny navyše silne negatívne ovplyvnili protipandemické opatrenia. Napriek tomu sú medziregionálne rozdiely v niektorých prípadoch pozoruhodné.

Lacná Bratislava

Na príjemnejšej strane je Bratislava, kde sa celodenné vstupné na kúpalisko pre dospelého pohybuje od 3,50 eura (Krasňany a Rača) po 4,50 eura (Rosnička). Vodné areály v metropole prevádzkuje mesto.

„Letné kúpaliská sú po každoročných opravách a údržbách po zime opäť pripravené privítať návštevníkov. Vzhľadom na priaznivú prognózu počasia sa budeme tešiť na prvých návštevníkov už počas nasledujúceho víkendu. Napriek mimoriadnemu nárastu cien energií a prevádzkových nákladov oproti minulému roku zostávajú ceny vstupného nezmenené,“ zdôraznila námestníčka primátora pre šport, školstvo a cestovný ruch Zdenka Zaťovičová.

Už druhý rok si môžu ľudia v Bratislave kúpiť lístky na kúpalisko za zvýhodnenú cenu online a vyhnúť sa tak radom pred pokladnicami. Počas svojej premiéry v minuloročnej sezóne dosiahli internetové lístky 12-percentný podiel na celkových tržbách zo vstupného.

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení, ktorá všetkých šesť bratislavských kúpalísk prevádzkuje, navyše ponúka niekoľko typov permanentiek. Celosezónne vstupné za 89 eur + 1 euro za každé dieťa bude k dispozícii v neobmedzenom počte až do 10. júla.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa