Na slovenských cestách sa vlani stalo 11 875 dopravných nehôd. To je o 1 866 menej než v roku 1999 a zároveň najlepší výsledok v dejinách samostatného Slovenska. Zníženie nehodovosti zaznamenali policajti v 71 okresoch. Najväčšia zmena k lepšiemu sa odohrala v okrese Považská Bystrica, kde nehodovosť medziročne spadla o viac ako polovicu.

„Môžeme asi diskutovať, do akej miery zasiahla vývoj nehodovosti situácia okolo pandémie, ale všeobecne musíme povedať, že situácia je lepšia a je dobrá,“ skonštatoval prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík.

Za pravdu mu dávajú aj ďalšie ukazovatele. Počet ľahko zranených klesol z 1 050 v roku 2019 na vlaňajších 914, ťažko zranených bolo 914, teda medziročne o 136 menej. „Prvýkrát sme sa v počte ťažko zranených osôb dostali pod tisícku a v počte ľahko zranených osôb pod päťtisíc,“ kvitoval viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.

Celkovo 224 osôb zaplatilo za kolíziu na ceste životom. V porovnaní so susednými štátmi teraz patrí Slovensku v tejto štatistike druhá pozícia. Najlepšie je na tom Rakúsko s 37 obeťami dopravných nehôd na milión obyvateľov, Slovensko ich vlani malo 41, Česko 43, Maďarsko 47 a Poľsko dokonca 65.

Workers Transfer Fertilizers At Lianyungang Port
Neprehliadnite

Rok v doprave: Aerolínie sú na dne, kuriéri si polepšili

Nebezpečné cesty druhej triedy

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa