Finančné sprostredkovanie má za sebou rastový rok. Darilo sa väčšine najväčších trhových hráčov. Po rokoch sa napokon zmenilo aj čelo rebríčka najväčších sprostredkovateľov.

Spomedzi popredných hráčov má za sebou silný rast spoločnosť Brokeria, ktorá medziročne dosiahla nárast tržieb o viac ako 33 percent a dokázala sa v tržbách z predaja služieb dostať nad hranicu jedenástich miliónov eur. Vďaka tomu sa v rebríčku najsilnejších firiem posunula na ôsme miesto.

dochodok
Neprehliadnite

Dôchodkovým sporiteľom sa darilo, ale opakujú strategické chyby

Výrazný nárast tržieb v roku 2019 má za sebou aj sprostredkovateľská spoločnosť Fingo.sk. Tá sa priblížila k hranici desať miliónov, keďže zaznamenala nárast o viac ako 66 percent. Na Slovensku táto firma začala fungovať len v marci 2018. Spomedzi najväčších firiem zníženie tržieb zaznamenala iba spoločnosť Respect. Pokles o šesť percent znamená, že Respect prišiel o pozíciu lídra medzi najväčšími sprostredkovateľskými spoločnosťami a v novom rebríčku sa zaradil na tretie miesto. Firma používa na účtovanie finančný rok, ktorý sa začína v marci. V účtovnom období do marca 2020 dosiahla tržby vo výške takmer 39 miliónov eur.

Trhovým lídrom sa stala finančná skupina OVB Allfinanz Slovensko s tržbami vo výške viac ako 41 miliónov eur za rok 2019. Tesne nad hranicu 40 miliónov eur sa dostala aj Partners Group SK, ktorá tak obsadila druhé miesto rebríčka najväčších sprostredkovateľov z pohľadu tržieb.

V prípade porovnania ziskovosti jednotlivých subjektov sa však poradie zmení. Najvyšší zisk po zdanení vlani dosiahla  spoločnosť Partners Group SK, ktorá zarobila viac ako osem miliónov eur. OVB Allfinanz Slovensko zaznamenalo čistý zisk tesne nad hranicou troch miliónov eur. Respect zatiaľ výšku zisku nezverejnil.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa