Najlepšie miesto na život majú Slováci na dosah. Podľa rebríčka, ktorý zostavil The Economist, sa najlepšie žije vo Viedni. Aj na ďalších miestach sú veľké mestá rozvinutého sveta. Väčšina miest sa nachádza na „liberálnom Západe“, jedno z najlepších miest na život je aj v Japonsku.

byvanie
Neprehliadnite

Dostupnosť bývania klesá na Slovensku najrýchlejšie v EÚ

Bývanie v týchto mestách je mimoriadne drahé. V prípade Viedne by aj mnoho Slovákov v ideálnom svete mohlo mať záujem bývať vo Viedni, čerpať mnohé výhody funkčného verejného priestoru a popritom napríklad pracovať v Bratislave. Tento model by teoreticky mohol fungovať ešte lepšie vzhľadom na zmenený systém práce, ktorý si vyžiadala pandémia. Každý, kto by mal záujem zabezpečiť si nehnuteľnosť v metropole Rakúska, si musí pripraviť vysokú sumu.

Náklady a platy

Rakúska metropola je najlepšie miesto na život, Slováci by mali ešte väčšiu motiváciu vybrať si toto mesto práve preto, že majú blízko na Slovensko. Náklady na život v každom z dobre fungujúcich sledovaných miest sú však výrazne vyššie než v najsilnejšom slovenskom regióne, teda v Bratislave.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa