Navyše, daňové kontroly v ich firmách uzatvorili presne v rovnaký deň. Bez zistenia akéhokoľvek porušenia zákona o DPH, čo im otvorilo dvere k vyplateniu miliónových vratiek štátom. TREND minulý týždeň informoval, že podnikateľa Mariána Kočnera, ktorý je známy svojimi väzbami v politike a na prokuratúre, polícia preverovala pre dane. Konkrétne pre zločin neodvedenia dane a poistného. V rokoch 2010 až 2012 tak mal štát neoprávnene požiadať o vratky DPH spolu za osem miliónov eur.

Trestné stíhanie začali vlani v auguste. Vo februári tohto roka vec zastavili s odôvodnením, že „skutok nie je trestným činom“. Policajné uznesenie má TREND k dispozícii. M. Kočner pre redakciu reagoval, že o tom nevie, rovnako ani o podozreniach voči svojej osobe a na polícii vypovedal len ako svedok.

L. Bašternák je zatiaľ najväčšia kauza počas Ficovej vlády. Jeho firma BL-202 si vypýtala od štátu dvojmiliónovú vratku za podozrivých okolností. Polícia napriek trestnému oznámeniu daniarov prípad na začiatku stopla.

Tri podozrivé predaje

Prvý z troch preverovaných realitných obchodov sa týkal 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa