Trochu mi mäknú kolená. V duchu si hovorím, že na premiéru som si mohol vybrať niečo kompaktnejšie. To sa už dozvedám, ktorý spínač slúži na štartovanie, ktorý na deaktivovanie systému štart/stop, kde je klaksón a minipáčka smeroviek, ako sa otvára podsedadlový priestor a palivová nádrž...

Mám zopár otázok, medzi nimi aj ako Forzu dostanem zo stojana. Nasleduje názorná ukážka a potom otázka: Jazdili ste už niekedy na motorke? V živote nie, ani ako spolujazdec, odpovedám. To som asi nemal. Vidím zdvihnuté obočie a počujem: Potom sú páni z importu fakt odvážni. Čo si myslí o mne, o tom pomlčal, a ponechal mi skúter napospas.

Skúter v rukách začiatočníka

Honda Forza 125 Zdroj: Honda

Prekvapuje praktickosťou

Veľké pohodlné dvojsedadlo tohto takmer maxiskútra je tiež jeden z dôvodov mojej voľby Forzy. Tajne totiž dúfam, že prehovorím manželku, aby si za mňa sadla, a že sa jej to bude páčiť. Keď odblokujem poistku a vyklopím sedadlo, mám pred sebou objemný 54-litrový odkladací priestor. Zmestia sa tam dve prilby, môžu byť aj integrálne.

Je to výhoda, keď ich netreba niesť so sebou trebárs do motorestu. Prípadne jednu oddelím priehradkou a do zvyšného priestoru neskôr uložím bundu, rifle, výbavu do dažďa, ba upratal som tam aj nákup. Navyše, dá sa dokúpiť nielen praktický, ale na pohľad aj efektný 45-litrový zadný kufor. Nasadnem a v kapotáži po ľavici vidím uzamykateľný poklop ďalšieho boxu. Podľa toho, ako si ho usporiadam, pojme fľašu s nápojom, doklady, smartfón... Nachádzam tam aj 12 V zásuvku.

Skúter v rukách začiatočníka

Honda Forza 125 Zdroj: Honda

Informačný backround

Inteligentný kľúčik mám

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa