Takmer štvrtinu pracovných miest firmy po koronakríze opätovne neotvoria. S takýmto odhadom prišla nedávno personálna spoločnosť Elanor Slovakia, podľa ktorej pandémia zasiahla pracovný trh v maximálnej možnej miere.

Dá sa predpokladať, že na krízu budú reagovať rôzne odvetvia odlišne, spoločným menovateľom jej dôsledkov však bude nižší dopyt.

Ten v automobilovom sektore pokrivkával od minulého roka a teraz naplno odhaľuje pripravenosť a stabilitu jednotlivých firiem. Výraznejšie prepúšťanie sa prejaví tam, kde si v uplynulom období nabrali na plecia viac investícií, než momentálne unesú, alebo sa spoliehali len na niekoľkých odberateľov.

Na snímke zamestnanec automobilky Volkswagen Slovakia a.s. odchádza z práce po obnovení výroby v Bratislave 20. apríla 2020. Bratislavský Volkswagen od pondelka po niekoľkotýždňovej prestávke čiastočne obnovil výrobu automobilov. Bratislavský závod rozbehol v jednozmennej prevádzke za prísnych opatrení jeden zo segmentov vyrábajúcich SUV vozidlá. Firma prerušila výrobu 17. marca 2020 pre aktuálnu krízovú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom. Automobilka sa rozhodla prerušiť výrobu aj z dô
Neprehliadnite

Volkswagen v Bratislave zastavuje výrobu. Začiatkom júla spúšťa celozávodnú dovolenku

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa