TREND prednedávnom doslova vypálil rybník športovým novinárom. Ako prvý zistil, že popredný slovenský cyklista Peter Velits po tejto sezóne mení dres. Z belgickej stajne Omega Pharma – Quick Step, ktorú vlastní český miliardár Zdeněk Bakala, sa sťahuje do amerického tímu BMC Racing. Po prvý raz tak bratia Velitsovci nebudú pretekať za jeden tím. Pre Martina sa miesto v poprednej stajni so silným švajčiarskym sponzorom nenašlo a zostáva v Belgicku.

V súkromí však bratia Velitsovci držia pevne spolu. Dokonca sa nedávno pustili do podnikania, keď v polovici mája uviedli na trh vlastnú značku cyklistického oblečenia Isadore. Potichu, bez väčšieho rozruchu. A čo je pre známych športovcov netypické, bez toho, aby do popredia vytiahli svoje priezvisko.

Takáto filozofia vychádza z ich nátury. Keby vo svete športu existovala merateľná veličina skromnosť, jednotkou by pokojne mohol byť jeden Velits. Alebo ešte lepšie dvaja Velitsovci. Stretnutie s nimi si reportér TRENDU dohodol v nákupnom centre, no dvojčatá sa radšej chceli rozprávať v priľahlom parku. Najskôr na trávniku, potom na lavičke.

Skromné hviezdy v biznise

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa