V krajšom Kodiaqu som ešte asi nesedel. Je to otázka vkusu, ale z môjho pohľadu tmavý imidž svedčí českému SUV ako uliaty. Balík Sportline navyše prináša zatmavené nápisy a ďalšie detaily, takže spolu všetko perfektne ladí. Tento Kodiaq napriek tomu, že nejde o horúcu novinku odhalenú pred pár týždňami, na ceste neuveriteľne priťahoval pohľady okolia.

Hlavnou svetelnou zbraňou Kodiaqu sú vylepšené predné matrix LED reflektory. Na základe obrazu kamery umiestnenej vo vnútornom spätnom zrkadle ich softvér rozpoznáva prichádzajúce automobily či blížiace sa dopravné značky a automaticky zhasína príslušné diódy tak, aby zbytočne neoslňoval oprotiidúcich šoférov.

V tomto prípade vás navyše nebudú oslepovať dopravné značky, ktoré sa pod silným lúčom diaľkových svetiel dokážu nepríjemne lesknúť. České SUV ako jedno z mála áut ich dokáže rozoznať a selektívne na ne nesvietiť. Bez tejto špičkovej techniky si dnes nový Kodiaq ani nekupujte. Dobrá správa je, že vo výbave Sportline sú nové svetlomety samozrejmosťou.

Interiér ostal decentný

Okrem svetiel Kodiaq technologicky nezaostáva ani na poli jazdných asistentov, klasické „základné trio“, bez ktorého by som si dnes nové auto nekúpil, tu bolo zohraté bezchybne. Adaptívny tempomat, sledovanie mŕtveho uhla a monitorovanie jazdy v jazdnom pruhu sú pre vodiča spoľahliví partneri, ktorí môžu zachraňovať životy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa