Škoda má svoju elektrickú vlajkovú loď. Bezpochyby je ňou model Enyaq Coupé RS iV, ktorý vyniká výkonom, jazdnými vlastnosťami, ale aj imidžom. SUV-kupé má veľký šarm a nesklamalo ani v otázke vnútorného priestoru.

Aj na zadných sedadlách sa bude posádka cítiť komfortne, ponuka je nadpriemerná najmä v pozdĺžnom smere. Pasažier s výškou 185 cm sa s rezervou zmestí aj pod presklenú klesajúcu strechu. Batožinový priestor tu je viac než slušný, kapacitou 570 l stráca na bežný Enyaq iba 15 l, na Octaviu Liftback 30 l.

Vysoká efektivita

V neprospech kupé mierne hrá aj maximálna prepravná kapacita limitovaná na 1 610 l. Základné SUV po sklopení zadných sedadiel zvládne prepraviť 1 710 l. Rozdiely medzi dvomi verziami sú na papieri kozmetické, no v praxi skosená zadná časť kupé viac limituje pri preprave väčších predmetov. O niečo praktickejšie je teda bežné SUV.

Celkovo však kupé nebude nového majiteľa stáť veľa kompromisov. Praktickú stránku dokáže verzia RS spojiť s dvomi, na prvý pohľad protichodnými vlastnosťami. Ponúka vynikajúcu dynamiku a nečakane vysokú efektivitu. Aj keď z nej vodič vydoluje aj posledný dostupný kilowatt, v konečnom sumári jazdí za niečo okolo 25 až 26 kWh/100 km.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa