Jeden zo špendlíkov, ktoré jej pomôžu prasknúť, môže byť aj nová generácia externej zvukovej karty Sound BlasterX G6 od Creative. Neľakajte sa, nejde o žiadne piplanie sa v útrobách počítačov a lúštenie hádanky, ktoré káble idú do ktorých konektorov. Ide o drobnú, univerzálnu a intuitívnu škatuľku pre širokú verejnosť, ale aj hráčov. Pozrel som sa, ako funguje a prečo by vás vôbec mala zaujímať.

Nenápadný

Oproti predošlému modelu G5 sa po dizajnovej stránke prakticky nič nezmenilo. Stále je to škatuľka s rozmermi balíčka cigariet s kovovým telom s plastovými hranami. Spodná strana je pogumovaná, takže sa po stole nešmýka. Najvýraznejšou časťou je kovový potenciometer na ovládanie hlasitosti na prednej hrane.

Je podsvietený a toto svetlo svojou intenzitou indikuje aj hladinu hlasitosti. Jeho potlačením sa okamžite vypnú všetky zvuky. Malou extravagantnosťou je logo X na vrchnej časti, ktoré je podsvietené farebnými LED diódami. V nastaveniach si môžete vybrať, akou farbou má svietiť či pulzovať. Dá sa aj úplne vypnúť.

Škatuľka pre audiofilov, ktorá sa zmestí do vrecka

Zdroj: Creative

Po stranách ovládača hlasitosti je 3,5 mm výstup pre slúchadlá a na druhej strane rovnaký vstup pre mikrofón. Okrem toho sa cez

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa