Mladý slovenský startup Simplicity získal sedemmiliónovú investíciu a vďaka nej môže naplno rozbehnúť expanziu v Spojených štátoch. Startup, za ktorým je spoločnosť Perry Soft, zjednodušuje prostredníctvom aplikácie  komunikáciu medzi mestami a ich obyvateľmi. 

Už na otestovanie produktu sa Simplicity podarilo v polovici vlaňajška získať zhruba milión eur. Do ďalšieho investičného kola sa zapojil Venture to Future Fund, ktorý spadá pod štátny Slovak Investment Holding, investičný fond Zero Gravity Capital a ďalší anjelskí investori. Hodnota spoločnosti sa tak za rok zvýšila desaťnásobne.

Lepšia komunikácia 

Aplikácia Simplicity sa zameriava na rezidentov malých a stredných miest. Používatelia prostredníctvom nej dostávajú najdôležitejšie oznámenia od mestských, policajných alebo hasičských útvarov. Sofistikované systémy na základe umelej inteligencie doručujú obyvateľom aj notifikácie založené na ich osobných záujmoch.

Všetky oznámenia a správy sú dodávané výlučne z dôveryhodných oficiálnych mestských inštitúcií. Aplikácia funguje obojsmerne, obyvatelia cez ňu môžu nahlasovať podnety napríklad na neporiadok vo svojom okolí či dieru na ceste. Okrem toho je možné cez aplikáciu platiť MHD alebo parkovné. 

„Myšlienka aplikácie, ktorá zjednoduší komunikáciu medzi občanom a mestom, vznikla ešte počas mojich štúdií v Dánsku, kde som si všimol, že nemám dostatok dôležitých správ z mesta. Naša platforma zabezpečí, že občanovi neuniknú zásadné informácie ako je zákaz parkovania počas čistenia ulice, zmena otváracích hodín na mestskom úrade či adresa testovacieho miesta na covid v blízkosti bydliska,“ hovorí spoluzakladateľ Simplicity Juraj Gago. 

Na Slovensku sa aplikácia realizuje samostatne pre každé jedno mesto či mestskú časť. Fungovať začala v Záhorskej Bystrici a v súčasnosti ju využívajú desiatky miest a mestských častí, medzi nimi napríklad bratislavské Staré Mesto, Košice či Bojnice. Aj Žilina integrovala riešenie od Simplicity do svojej externej komunikácie. Ako na prelome rokov povedal pre TREND primátor mesta Peter Fiabáne, výhodu vidí najmä v jednoduchosti používania aplikácie.

„Vďaka nej dokážeme lepšie spolupracovať s našimi občanmi a prinášať im transparentné a zmysluplné informácie,“ hovorí. 

Viac než milión používateľov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa