komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Prípad Vietnamca, ktorý bol zo Slovenska zavlečený vo vládnom lietadle, komentoval už aj náš minister zahraničných vecí. Miroslav Lajčák povedal, že jeho rezort aj v tejto kauze stojí „na strane pravdy a spravodlivosti“.

Ak je tak, potom by sa mohol ministerky vnútra a generálneho prokurátora spýtať, prečo tam nestoja spolu s ním.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Kto stojí na strane pravdy, nemusí klamať a zavádzať, ako to spolu predvádzajú Robert Kaliňák a Denisa Saková. Pretože komentár neposkytuje dostatok miesta na úplný výpočet ich lží, spomeňme aspoň niektoré. Nie je pravda, že stretnutie s vietnamskou stranou sa pripravovalo štandardne, nie je pravda, že poskytnutie vládneho lietadla je bežná záležitosť.

Nie je pravda, že Nemci nedali do schengenského systému meno uneseného, nie je pravda, že kontrola vietnamskej delegácie prebehla štandardne a bol z toho vyhotovený kamerový záznam. Nie je pravda, že Nemci nás v septembri 2017 neinformovali, o čo im vlastne ide, nie je pravda, že keď sa minister vnútra dozvedel o podozrení zo zavlečenia, tak zrušil akékoľvek štátne návštevy z Vietnamu či do Vietnamu.

Keďže toto všetko tvrdia exminister vnútra i jeho nástupkyňa, zjavne nestoja na strane pravdy, ale na strane vietnamského režimu,

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa