Ste ranné vtáča alebo radšej dokončujete projekty v noci? Kedy ste najproduktívnejšia?

Skoro ráno vstávam len vtedy, keď musím a keď mám časový posun. Kedysi som najradšej pracovala večer, keď som uložila deti a doma bol pokoj. Teraz neraz idem spať skôr ako posledný z nich, a tak počítač doma síce zapínam, ale nepracujem už tak dlho. Najproduktívnejšia som v lietadle alebo keď som na pracovnej ceste, čo je tak tretinu roka.

Čo vás dokáže postaviť na nohy okrem kávy?

Ranný šport. Beh alebo cvičenie. A ešte úspech. Keď sa mi podarí niečo, o čom všetci ostatní povedali, že to nedám.

Šéfka Saturu: Vzala som si dva mesiace voľna, aby som pochopila, ako chcem žiť

Po svete cestujem, ak sa to dá, s celou rodinou. Navštívili sme aj Patagóniu. Zdroj: Archív Eleonóry Fedorovej

Čím ste posadnutá najviac, ale nie ste na to hrdá?

Som perfekcionistka, neviem robiť veci polovičato a príliš si pripúšťam, ak veci nie sú, ako si predstavujem. Chcela by som sa naučiť prijímať veci také, aké sú, a nemať potrebu stále bojovať.

Čo vás chráni pred vyhorením?

Vlani som si prvýkrát zobrala dva mesiace voľna a pochopila som význam slova sabatical. Veľmi mi to pomohlo utriediť si priority a uvedomiť si, ako chcem žiť. Veľa som toho nezmenila, ale robím veci s vedomím, že ich chcem robiť a že mám na výber.

Počúvate rádiá alebo vlastnú hudbu?

Hudbu, ktorú mi moji synovia nahrajú do telefónu. A prišla som na chuť aj Apple music, môžem si vyhľadať, čo sa mi páči, a hlavne nám pri dlhých cestách autom dokážem urobiť diskotéku.

Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne?

Veľa využívam WhatsApp – najmä na komunikáciu s partnermi v zahraničí. V poslednom čase som zistila, že pri športe, cestovaní a nedeľnom varení sa dajú počúvať dobré knihy z audiotéky. S najmenším synom hrám na ňom piškvorky a ja si na fitbrains trénujem pozornosť. Na mandalive si občas vymaľujem mandalu.

Ako sa snažíte zladiť pracovný a osobný život?

Tak, že často cestujem s rodinou. Deti so mnou v podstate cestovali na pracovné cesty odmalička. Vtedy sa im to nie vždy páčilo, dnes už však cestujú rady. Aj naše nové destinácie sa snažím objavovať a testovať spolu s rodinou. Keď sa im tam páči, som si istá, že to klapne.

Ako vyzerá vaša nedeľa, ak nejdete do práce?

Ráno vstávame každý v iný čas. Nedeľný obed však máme spoločný. Je to náš rodinný rituál. Varím naše obľúbené jedlá, sem-tam vyskúšam aj niečo nové, sedíme všetci pri okrúhlom stole a rozprávame sa. Telefóny sú zakázané.

Ste viac na šport alebo umenie?

Oboje sú pre mňa nevyhnutnou súčasťou života. Od detstva som hrala na klavíri, lyžovala, plávala a hrala volejbal. Teraz asi viac športujem, ale dobré divadlo a koncerty mám stále rada a pekná výstava mi tiež dokáže urobiť deň.

Chceli by ste radšej dom na pláži alebo v horách?

Určite na pláži, hoci na pláži som bez aktivity ešte nikdy nevydržala dlhšie ako hodinu. Možno by bola dobrým kompromisom plachetnica.

Kto je šéfom financií v rodine?

Šéfkou som len v robote, doma riadi financie manžel. A som mu za to vďačná.

Čo vás dokáže vytočiť do zúrivosti?

Keď mi niekto povie, že sa niečo nedá urobiť, a ani to neskúsil.

Eleonóra Fedorová vyštudovala Fakultu managementu na UK a manažment cestovného ruchu na univerzite v Nice. Ako tridsaťjedenročná sa stala šéfkou cestovnej kancelárie SATUR, ktorú posunula do súčasnej pozície lídra v oblasti pobytových a poznávacích zájazdov. V súťaži Podnikateľka Slovenska 2017 získala špeciálnu cenu nadácie TV JOJ. Je mamou troch synov.