Kedy je naplánovaný štart výroby závodu Jaguar Land Rover v Nitre? Pôvodne sa hovorilo o septembri tohto roku.

Nikdy sme takýto termín neuvádzali ani nepotvrdili. Náš plán štartu bol a ostáva na jeseň tohto roku. Nachádzame sa uprostred procesu príprav na začiatok výroby. V takejto fáze zatiaľ nie je možné hovoriť o presnom dátume ostrého štartu. Kým sa tak stane, je pred nami niekoľko priebežných cieľov, ktoré musíme dosiahnuť. Týkajú sa pripravenosti procesov, kvality produkcie, tréningu zamestnancov. Naše očakávanie smeruje k tomu, že oficiálnu výrobu odštartujeme už v priebehu niekoľkých týždňov. Určite dodáme prvé autá zákazníkom pred koncom tohto roka.

Kedy dosiahnete plánovanú kapacitu 150-tisíc vozidiel ročne?

Až po spustení druhej či tretej zmeny. Aktuálne zamestnávame 1 400 ľudí. Sú to všetko kmeňoví zamestnanci, nie agentúrni pracovníci. Najprv budeme vyrábať len v jednej zmene. V priebehu budúceho roka chceme plne obsadiť aj druhú zmenu. Plánujeme prijať ďalších viac ako osemsto zamestnancov. Následne zvažujeme ďalšie kroky, aby sme sa pripravili na prípadnú expanziu v budúcnosti. Je dôležité mať možnosť reagovať na vývoj na trhu. Ak sa dopyt zvýši, chceme byť pripravení.

Aké náročné bolo pre vás nájsť dostatok zamestnancov?

Nebolo to celkom jednoduché. Očakávame, že v budúcnosti to bude rovnako náročné, ak nie ešte náročnejšie. Slovensko je výbornou lokalitou pre JLR a sme presvedčení, že sme investovali na správnom mieste. Nedostatok pracovnej sily je však kľúčový problém Slovenska a môže sa stať veľkým problémom pre každého veľkého investora. Vláda by 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa