Ale späť k začiatkom. Požičovňu s päťdesiatimi bicyklami značky Liberta si bratia Divincovci otvorili v piešťanskom kempe. V lete vždy praskal vo švíkoch, chodili tam rodiny so stanmi na celé týždne. Keď sa skončilo leto, začali sa im ozývať miestni, že chcú bicykle kúpiť. Onedlho už predávali bajky na trhoviskách a cez inzeráty, neskôr k nim pribudli vlastné predajne.

Po čase bratia zistili, že ak chcú byť úspešní, musia urobiť niečo extra. Výhoda distribučnej siete nestačí, preto vhupli do vývoja vlastných modelov. Komponenty na bicykle síce dovážajú z Číny, ale návrhy rámov, špecifikácie bicyklov a montáž robia vo Veľkom Orvišti neďaleko Piešťan.

Pod ich firmu kedysi patrili značky Mama, Alpina alebo Lincoln. Okolo roku 2000 zistili, že množstvo vlastných značiek, ktoré cielia na odlišného zákazníka, je komplikované marketingovo manažovať. „Rozhodli sme sa, že sa sústredíme na jednu značku. Vybrali sme tú, ktorá v našom portfóliu zahŕňala najdrahšie bicykle. A to bola Kellys,“ vysvetľuje P. Divinec.

Šéf Kellys: Nechceme vyrábať e-bajky, ktoré sa podobajú na ťavy

Kellys Bicycles Zdroj: Maňo Štrauch

Vlastné konštrukčné riešenie

Najnovšie sa Kellys snaží presadiť na trhu elektrobicyklov, ku ktorým bol P. Divinec dlho skeptický. Dôvod bol skôr vizuálny. E-bajky sa mu nepáčili: „Externá batéria bola vonku, bola veľmi neforemná a vyzerala ako ruksak.“ No s vývojom batérií, so zmenšovaním ich rozmerov a zvyšovaním kapacity sa otvoril priestor na vývoj vlastného elektrobicykla.

Kellys preto zvýšila konštrukčné kapacity a otvorila ďalšiu montážnu linku v Nových Zámkoch, kde má aj logistické centrum.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa