V minulosti sme chválili Seat Leon SP, teda karosársku verziu kombi, v cenovo dostupnej konfigurácii so slušnou výbavou a motorom 1,5 TSI. Približne za 21-tisíc eur takýto Leon ponúkne všetko, čo potrebuje moderná rodina od automobilu. Leon SP FR Family je však úplne iná liga.

Koniec koncov, naznačuje to aj cenovka na úrovni 30-tisíc eur. Je zaslúžená? Vidieť vo vozidle nižšej strednej triedy benzínový agregát so zdvihovým objemom 2,0 l je v súčasnosti rarita.

Leon síce jazdí veľmi dobre aj s menším 1,5-litrovým štvorvalcom, no agregát 2.0 TSI je jednou z najlepších benzínových pohonných jednotiek, ktoré sa dnes dajú kúpiť. Existuje na to niekoľko dôvodov.

Perfektné parametre

Prepĺňaný štvorvalec s výkonom 140 kW (190 k) má úžasne kultivovaný prejav, funguje úplne v tichosti a ochotne zrýchľuje viac-menej v rámci celého využiteľného spektra otáčok. Keď ho vodič dostane do záberu, do kabíny decentne preniká jeho príjemne dravý zvuk.

Na stovku dokáže rodinné kombi rozhýbať v priebehu 7,6 sekundy a tempo prestane zvyšovať až po dosiahnutí méty 230 km/h. To síce nie sú údaje čistokrvného športového auta, no na rodinný univerzál ide o perfektné parametre. Z hľadiska motorizácie je toto auto ideálne.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa