Seat Leon je koncernový súrodenec modelov Volkswagen Golf či Škoda Octavia a zároveň ich tvrdý rival. Väčšinou sa označuje za akúsi emotívnejšiu verziu tradičného nemeckého bestsellera. V prípade Španiela novej generácie však zďaleka nejde len o emócie, Leon vyniká aj v iných ohľadoch.

Štýlový minimalizmus

V kabíne je kompaktný Seat prísne funkčný, povedali by sme, že až minimalistický a pritom veľmi štýlový a elegantný. Vidieť však, že barcelonskí dizajnéri majú aj zmysel pre humor: bočné výduchy ventilácie nápadne pripomínajú štýl, ktorý dnes využíva Lamborghini. Vtipná a neškodná inšpirácia koncernovo spriaznenou talianskou značkou.

Kokpitu Leona novej generácie dominuje prepracovaný volant s hrubým vencom, ktorý dobre padne aj do väčších rúk. Aj jeho multifunkčné tlačidlá majú pomerne veľkú plochu, čo veľmi zjednodušuje ich používanie za jazdy. Za hlavným pracovným nástrojom vodiča sa nachádza digitálna prístrojová doska s vysokou informačnou hodnotou a krásnou grafikou. Páči sa nám, že Seat sa naozaj odpútava od klasickej koncepcie „budíkov“ a rokmi zaužívaného usporiadania prístrojovky. My sme ju v podstate celý týždeň mali rozdelenú na tri rovnocenné segmenty, ktoré nám poskytovali informácie o aktuálnom dojazde, prehrávaných médiách a údaje o spotrebe, priemernej rýchlosti a ďalších parametroch jazdy. Ak vám však vyhovuje imitácia klasických „budíkov“, môžete si ju navoliť.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa