Hneď na začiatok treba povedať, že ak sa niektorému autu motor 1.5 TSI vyslovene hodí, je to rozhodne Seat Ibiza.

Hatchback postavený na koncernovej platforme MQB A0 zdieľanej napríklad so Škodou Fabia či s Volkswagenom Polo neskrýva ambície osloviť trh nielen racionálnymi argumentmi, ale v porovnaní s konkurentmi aj emotívnejšie ladeným dizajnom.

Facelift nezmenil nič na tom, že Ibiza je vkusne tvarovaný hatchback. Ostré hrany a časté využívanie trojuholníkov jej dávajú dynamický nádych, aj keď stojí na mieste. Dobrý dojem z vozidla však kazí absencia hodnotnejších predných svetlometov s typickým svetelným podpisom.

Lacný dojem

Objektívne majú aj základné LEDky slušný výkon, no Ibiza bez typickej trojuholníkovej svetelnej trubice stráca svoju tvár a výbava FR punc výnimočnosti. Napriek tomu, že ide o vrchol ponuky, vozidlo v dôsledku absencie lepších svetlometov pôsobí lacným dojmom. Od verzie FR by potenciálny zákazník čakal štandardnú prítomnosť tohto príplatkového doplnku.

Je pravda, že extra peniaze za lepšie svetlomety sú najmä imidžovou záležitosťou, výbava FR totiž aj pri tých základných ponúka asistenta diaľkových svetiel, ktorý sa stará o ich automatické prepínanie. Tento pomocník je v súčasnosti už nutnou súčasťou každého dobre vybaveného automobilu a je plus, že Ibiza naň nezabudla.

Koncové LED svetlá majú peknú grafiku, červený lak vozidlu sekne, v kombinácii so 17-palcovými diskmi nevyzerá zle. Milým detailom je nápis Ibiza v písme, ktoré svojím príchodom zaviedol Leon.

Kabína dostala vďaka faceliftu hodnotnejší ráz. Na palubovke vidieť kvalitnejšie materiály, výrazná sivá dekoračná lišta oživuje inak tmavú prednú časť kabíny a vtipným detailom sú aj prepracované kruhové výduchy klimatizácie, ktoré sú podsvietené ako v automobiloch prémiovej triedy.

Technologické benefity

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa