Viaceré automobilky sa vezú na vlne úspechu a vysokých predajov športovo-úžitkových vozidiel a ani Seat nie je výnimkou. Už nejaký čas sa v jeho ponuke nachádza šikovné mestské auto Arona, ktoré TREND testoval vo vrcholnej motorizácii – so štvorvalcovým 1.5 TSI s prívlastkom EVO. 

Testovaná verzia vozidla ešte nemala facelift, ktorý Španieli predstavili nedávno. Išlo teda o akýsi rozlúčkový a plne vybavený variant s prívlastkami Redline a FR.

Z optického hľadiska je škoda, že športový kabát prináša v podstate len neviditeľné zmeny exteriéru. Odlišná je čelná maska, ktorá na rozdiel od iných variantov dostala výraznú šesťuholníkovú štruktúru. 

Vizuálne zaujme a nestratí sa

Ďalším špecifickým prvkom je dvojica „výfukových koncoviek“, integrovaná do ozdobného zadného nárazníka. Ide o plastové imitácie, ktoré vo všeobecnosti mnoho ľudí považuje za neduh súčasnosti.

Príplatkové full LED reflektory svietia na výbornú a rovnako dobre i vyzerajú. Štýlové sú aj koncové svetlá, ktoré sa spoliehajú na kombináciu diódovej a bežnej halogénovej techniky. 

caddy
Neprehliadnite

Šikovný Caddy si ťažko bude hľadať konkurenciu, po rokoch sa radikálne zmenil

Profil zdobí niekoľko výrazných prelisov či známy predel spodnej a hornej časti karosérie. Efektné sú aj disky kolies či dvojfarebná kombinácia laku karosérie. Z vizuálnej stránky auto rozhodne zaujme a nestratí sa.

Už v minulosti vyzdvihovanú priestrannosť Arony konštruktéri preniesli aj do variantu FR. Batožinový priestor s objemom 400 litrov či ponuka miesta na nohy pasažierov v druhom rade sedadiel sú v tomto segmente ďaleko nad zabehnutým priemerom. 

Ideálny agregát

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa