Martin Vacula pracuje takmer 18 rokov v telekomunikačnej spoločnosti. Približne pred dvomi rokmi si zobral 4,5-mesačný sabatikal, ktorému predchádzala desaťdňová dovolenka. „Potreboval som nabrať nové sily, no dovolenka bola na tento účel príliš krátka,“ hovorí. Prvých pätnásť rokov v spoločnosti Orange bolo pre neho veľmi rýchlych a intenzívnych.

Prácu vnímal ako nasadnutie na rýchlik a začiatok sabatikalu ako vystúpenie z neho. „Mám pocit, že je to len včera, čo som do rýchlika nasadol a len s menšími prestávkami veľmi rýchlo cestoval po kvalitných aj nekvalitných koľajniciach, prechádzal slnečnými dňami, aj tými upršanými a pri vystupovaní z rýchlika som sa cítil príliš utrmácaný, a to napriek tomu, že rýchlik bol veľmi pohodlný,“ vysvetľuje pocity, ktoré ho sprevádzali počas rokov práce v korporácii.

Vyhorí ten, kto horí

Len čo zamestnanec nastúpi do nadnárodnej spoločnosti, starajú sa o neho zo všetkých stránok. Potvrdzuje to aj M. Vacula. Dodáva, že kariérne úspechy zabezpečia zo strany zamestnávateľa kontinuálnu starostlivosť. Väčšinou preto nie je potreba meniť prácu, všetko ide ako po masle. „Na svete však nie je nič zadarmo. Nakoniec po rokoch aj tak cítite, že ste za všetku tú starostlivosť niečo obetovali,“ konštatuje.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa