Rolls-Royce otvára dvere do ďalšej automobilovej dimenzie, ktorú nanešťastie väčšina ľudí na vlastnej koži nikdy nespozná. Len v tej človek pochopí, čo to znamená, keď vozidlo dosiahne svoj maximálny potenciál.

SUV s označením Cullinan v špeciálnej verzii Frozen Lakes bude vyrobených iba 14, sú určené výhradne pre Európu a doposiaľ ide o najexkluzívnejšiu a najdrahšiu sériu prvého modelu v histórii britskej aristokratickej značky s pohonom všetkých kolies. Napriek cenovke 425 722 eur bez DPH sa už všetky kusy rozchytali.

Osobný ladič

Čím je edícia Frozen Lakes taká výnimočná? Yohan Benchetrit, dizajnér oddelenia Rolls-Royce Bespoke, sa pri jej tvorbe inšpiroval zamrznutými jazerami francúzskych Álp. Tím Bespoke tvoria špecialisti, ktorí sa sústreďujú na najvyššiu možnú mieru individualizácie a kvality finálneho produktu.

Audiosústavy všetkých Bespoke vozidiel napríklad separátne ladí jeden jediný človek tak, aby výsledkom bol dokonalý reprodukovaný zvuk. Dyhový obklad na palubovke napríklad pripomína popraskaný ľad zamrznutého jazera. Už len tento ručne maľovaný komponent vzniká prinajmenšom 10 týždňov. Nesie totiž päť farebných náterov, ktoré sa starajú o hĺbku finálnej kresby. Strop automobilu pokrýva nová verzia hviezdnej oblohy Rolls-Royce, ktorá dokáže imitovať efekt padajúcej hviezdy. Ručne sa vyrába približne 18 hodín.

Dokonalé miesto na relax

V ostrom kontraste s nočnou oblohou na strope pôsobí arkticky biele čalúnenie interiéru doplnené tyrkysovými detailmi. Kombinácia, ktorá na fotografiách niekoho nemusí osloviť, naživo vyráža dych. Taký biely interiér v aute inde neuvidíte, podanie tyrkysovej farby je strhujúce a finálne vypracovanie kabíny na najvyššej možnej úrovni. Napríklad výduchy klimatizácie sú z poctivého kovu.

Korunu všetkému nasadzujú drobné odkazy na filozofiu edície Frozen Lakes, napríklad špeciálne čalúnenie sedadiel. Šok okoliu spôsobujú aj velúrové koberčeky s vysokým vlasom, na ktoré svedomie nedovolí pasažierom položiť nohu v špinavých topánkach.

Je to dokonalé miesto na relax, po zatvorení dverí sa osadenstvo zvukovo odstrihne od okolitého sveta. Keď na lak Navy Blue dopadli slnečné lúče, okamžite bolo vidieť, ako sa metalíza rozohrala rôznymi farbami a odleskmi. Pekne vtedy vynikala aj tyrkysová linka, ktorá sa tiahne od predných svetiel až dozadu a prerušuje ju iba vzor opäť odkazujúci na popraskaný ľad.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa