Finančno-technologická platforma Revolut, ktorá pôvodne mala slúžiť cestovateľom, expanduje a stáva sa bankou. Jej banková licencia sa rozširuje z Litvy do ďalších krajín, vrátane Slovenska. Pôvodne britská neobanka si od ponuky štandardnejších bankových služieb sľubuje ďalší nárast počtu klientov. O tom, ako sa fintech ponúkajúci účet s elektronickými peniazmi mení na novú banku, sa TREND rozprával s výkonným riaditeľom Revolut Bank Virgilijusom Mirkėsom.

Prichádzate na slovenský trh, čo presne to pre slovenských klientov, ktorí služby Revolutu využívajú, znamená?

Už 22. februára Revolut Bank začala ponúkať poistené vkladové účty klientom na Slovensku. Som si istý, že prechod na Revolut Bank podnieti viac ľudí, aby využívali Revolut ako nástroj každodennej spotreby a finančného plánovania. Naším cieľom je teraz zvýšenie ochrany slovenských klientov a v budúcnosti prinesieme iné inovatívne produkty.

mobilný telefón - mobil - smartfón - platba - platobný terminál
Neprehliadnite

365.bank vs. Revolut. Porovnali sme slovenskú a európsku digitálnu banku

Migrácia do Revolut Bank je možnosť, nie povinnosť, prečo by to mali slovenskí klienti urobiť? Aké výhody im to prinesie? Je možné, aby si noví slovenskí klienti zvolili pôvodný režim poskytovania obmedzených služieb zo zahraničia?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa