Renault Mégane prešiel faceliftom, po ktorom si zachoval svoj typický atraktívny dizajn. Menili sa iba detaily, najmä predné a zadné svetlá. V kabíne sa omladenie prejavilo citeľnejšie, dizajnérom a konštruktérom sa podarilo udržať krok s dobou.

Mégane mal už v minulosti možnosť čiastočne virtuálneho prístrojového panela, teraz však už aj na mieste, kde kedysi boli malé budíky, vodič nájde len rovnú plochu obrazovky.

Digitálny prístrojový štít Renaultu je z grafického hľadiska veľmi podarený, no chýba viac možností konfigurácie. Je prehľadne usporiadaný a ukazovateľ aktuálnej rýchlosti je taký veľký, že sa pri ňom môže zdať head-up displej zbytočný. 

Takto má vyzerať infotainment

Vodičovi výborne slúžia bezpečnostné asistenčné prvky vrátane sledovania mŕtveho uhla a jazdného pruhu či adaptívneho tempomatu.

Okrem prístrojovky sa Renault pri facelifte sústredil na centrálnu konzolu, ktorej stále dominuje vertikálne umiestnená obrazovka, v tomto prípade už s uhlopriečkou 9,3 palca naozaj pripomína tablet.

renault
Zdroj: Filip Kadlečík

Prácu s mobilným zariadením dobre imituje vďaka vkusnému a prehľadnému používateľskému rozhraniu a dobrej reakcii na povely posádky.

V kontraste s prístrojovkou má obrovské možnosti prispôsobenia domácej obrazovky, na ktorej si vodič môže zobraziť čokoľvek a v rôznych veľkostiach. Takto má vyzerať moderný infotainment. V prípade testovacieho vozidla sa o ozvučenie starala audiosústava Bose, ktorá hrala výborne.

Špičkové športové sedadlá

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa