Krátko po tom, ako Igor Matovič nadšene ohlásil „geniálnu správu“, že z novovytvoreného fondu obnovy získa Slovensko 7,5 miliardy eur, avizoval aj veľkú spoločenskú diskusiu o tom, na aké reformy by sa mali peniaze použiť.

Reformy majú byť totiž podmienkou získania tohto balíka peňazí. Premiér si to predstavoval tak, že sa každý deň budú konať veľké diskusie a konferencie, na ktorých si budú najlepšie mozgy Slovenska navzájom porovnávať svoje nápady.

„Malo to byť reformné leto,“ pripomenul mu nedávno europoslanec Michal Šimečka. Leto sa končí a žiadna diskusia či konferencia sa nekonala. Vláda má pritom čas len do polovice októbra – dovtedy má Európskej komisii ukázať prvý plán reforiem.

O súčasnom predsedovi vlády sa pritom dlho vie, že trpí prehnanou platonickou láskou k participatívnej demokracii. Pred voľbami chcel, aby o programovom vyhlásení vlády hlasovali ľudia v internetovej ankete, ako opozičný politik stále prichádzal s nápadmi na nové referendá (žiadne sa nakoniec neuskutočnilo) a teraz mu znovu prvoplánovo napadlo, aby to boli opäť ľudia, ktorí rozhodnú aj o zásadných reformách.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa