Náhle sa objavil nevídaný dopyt po domácich destináciách.  A to u početných nových turistických nadšencov, ktorí pri predstave dovolenkových zážitkov donedávna skloňovali radšej chorvátske more. Niežeby ten dopyt nikdy neexistoval, ale často mu chýbala väčšia intenzita. A najmä trvácnosť.

Dnes sa podmienky zmenili. Mnohí návštevníci o slovenských regiónoch uvažujú ako o lokalitách, v ktorých by sa radi videli aj častejšie než len počas letných mesiacov. Dôvodov, prečo zotrvávať doma na Slovensku, pribúda každým dňom. Je asi logické myslieť si, že tak skoro to ani inak nebude, hovoria si potenciálni investori.

Bratislava
Neprehliadnite

Pandémia učí developerov a investorov objavovať regióny

A pri pohľade na davy turistov sa im pozdáva myšlienka investovať do realít a biznisu s prenájmami. Najmä keď sa ceny nehnuteľností zdajú prinajmenšom v tomto roku viac než nepriestrelné. Hoci nejde o nič svetoborné, v súčasnosti má táto idea väčšiu váhu. Rovnako o nových projektoch premýšľajú aj väčší hráči a developeri. A nie je to tým, že by ich realitný trh v metropolách už nudil či im „nevynášal“.

Naopak, napriek koronakríze ceny realít vytrvalo rastú alebo prinajhoršom stagnujú. A práve v takom momente je dobré svoje investície a projekty diverzifikovať. A byť prítomný v regiónoch.

V náhle objavených lokalitách si dnes mnohí už vizualizujú svoje projekty s pridanou hodnotou, ktoré rozšíria najmä ponuku investičných nehnuteľností s následnými prenajímacími službami.

Developer, šéf spoločnosti Cresco.
Neprehliadnite

Developer z prvej ligy: Ceny budú prinajhoršom stagnovať

Najnovšie má o podobné projekty záujem aj najväčší rezidenčný developer na Slovensku. O budúcu klientelu developeri s najväčšou pravdepodobnosťou núdzu mať nebudú. Je to win-win situácia. Pre staviteľov s maržami aj investorov s výnosmi. A takisto pre početnejších návštevníkov regiónov, ktorí nanovo objavujú Slovensko. Či už viac-menej z donútenia pre koronu, alebo dobrovoľne, lebo ho tu máme.