Elegantný plug-in hybrid Peugeotu, typ 508, respektíve 508 SW, by mal byť premiant v disciplíne úspornej jazdy. Na testovanie sme si vybrali práve kombi, ktoré ponúka väčší vnútorný priestor. V interiéri sa nič nezmenilo a čo je pozitívne, rovnaký je objem kufra.

SW v základe stále ponúka 530 litrov, štandard si drží aj limuzína. Majitelia hybridu sa nemusia uskromňovať, ani pokiaľ ide o luxusné doplnky vozidla. Štýlové kombi aj v elektrifikovanej verzii naďalej ponúka prémiovú audiosústavu Focal, ktorá hrá excelentne, masážne sedadlá, ktoré oceníte na dlhej ceste, systém nočného videnia, ktorý vás postráži aj v noci, a výnimočný dizajn interiéru, ktorý sa len tak ľahko neopozerá.

Pod kapotou sa o väčšinu dostupného výkonu stará dobre známy turbobenzín 1.6 Puretech, ktorému pomáha elektromotor priamo napojený na prevodovku eATN8.

Prvé elektrické výboje. Peugeot chce ukázať, že je pripravený na budúcnosť

Model 3008 je medzi SUV bestsellerom, doteraz mu však chýbal pohon všetkých kolies. Zdroj: Filip Kadlečík

Automat s riadiacou jednotkou vozidla sa stará o hladký a kultivovaný chod hybridu, ktorý zatieňuje aj inak dobre odladené vznetové a zážihové motorizácie. Vodič tu nič nerieši, medzi elektrickým a spaľovacím režimom automobil prepína samostatne.

Človek však môže zasiahnuť. Kombi môžete prikázať, aby si

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa