Krajina, kde sa toho dá stihnúť a vidieť naozaj dosť. Na svoje si prídu dobrodruhovia, ale aj rodiny s deťmi. Krásne a dostupné pláže, skvelé jedlo, úchvatná architektúra východných kultúr, exotické zvieratá. To všetko je Thajsko.

Je to raj nielen pre klasických dovolenkárov a turistov. Nie je žiadne tajomstvo, že toto kráľovstvo je svetové epicentrum sexturizmu. Doslova dve tváre jednej krajiny sa dajú zažiť za 24 hodín. Cez deň sa jej návštevníci kochajú v nablýskaných chrámoch alebo relaxujú na plážach zaliatych slnkom, Thajsko však v noci nespí. Nastáva čas miliónov neónov a flirtov v najrušnejších uliciach.

Nielen hlavné mesto, ale celé Thajsko mi pripadalo ako dva celkom odlišné svety. Jeden sa odohráva cez deň, druhý v noci.

Najlepšia cesta je po vode

Návštevník, ktorý s objavovaním Ázie len začína, si azda ani nemôže vybrať lepšiu destináciu, než je Bangkok. Dá sa tam vidieť takmer všetko, čo je typické pre „žltý kontinent“.

Zmes moderného života spolu s tradíciami sa v Bangkoku podáva každý deň. Sedím v skytraine, čo je niečo ako nadzemné metro, a pozerám von oknom. Za ním sa striedajú vysoké sklobetónové mrakodrapy, ktoré sa opierajú o ošarpané domčeky so strechou z vlnitého plechu. Podo mnou je niekoľkopruhová mimoúrovňová križovatka, ktorá sa krúti nad malým ryžovým políčkom. Po nej sa predbiehajú moderné „športiaky“, ktorých vodiči už asi ani neregistrujú tradičné vozidlá – tuktuky.

Príroda či sexturizmus. Krajina, ktorá žije denne dva životy

Meditácia v budhistickom chráme Zdroj: Aleš Tvrdý

Toto mesto by bez modernej infraštruktúry bezpochybne skolabovalo za niekoľkých minút.

V malom prístave nasadám

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa