Bývalý manažér viacerých slovenských médií Richard pred ôsmimi rokmi preberal mesto ako novozvolený primátor s vysokými dlhmi, ktoré ho tlačili do nútenej správy. On a jeho tím ho dostali do úplne inej finančnej kondície. Zatiaľ čo v rokoch 2008 až 2012 Trenčín dovedna prerobil až 14 miliónov eur, rovnakú sumu v posledných piatich rokoch už zarobil. Popri tom, ako sa v ňom čoraz viac rozvíja aj verejný život.

Mladší Róbert zasa v pozícii spoluvlastníka i generálneho manažéra vytiahol trenčiansky futbal hrobárovi z lopaty a dostal ho na absolútny vrchol. Predtým menší regionálny klub istý čas visel len na jeho zanovitosti a peniazoch zo zopár prestupov. Nebol za ním žiadny oligarcha. Klub našiel futbalového spoluinvestora z cudziny a Trenčín v rokoch 2015 i 2016 získal opakovane po sebe titul slovenského šampióna aj národný pohár. Teraz sa síce športové i finančné výsledky klubu o niečo pohoršili, možno aj preto, že pre Róberta Rybníčka je teraz prioritou výstavba nového štadióna.

TREND s oboma bratmi hovoril nielen o tom, čo ďalej chystajú vo svojom meste, čo sa im nedarí, a aj o tom, ako by sa mohla ďalej zlepšovať politika i futbal v celej krajine. 

Primátor Richard o Róbertovi

Aký je váš brat manažér?

Má oproti mne nekonečnú trpezlivosť a až šialený nadhľad a pokoj pri rozhodovaní. A takto robí aj tvrdé rozhodnutia, keď je presvedčený, že sú v prospech klubu. Naopak, jeho slabinou je, že si toho na seba berie v práci až príliš veľa, napríklad okolo výstavby štadióna. Niekedy už naráža na svoje limity a niečo už aj nedá. Manažovať popri klube aj výstavbu štadióna je priveľa. Je to aj výsledok toho, že za klubom je ozajstný investor z futbalového prostredia, a nie vplyvní páni domáceho biznisu, ktorí si na štadióny svojich klubov vylobujú viac dotácií. My sme spomedzi krajských miest dostali na štadión najmenej peňazí. A to sa ešte v Bratislave stavia národný futbalový štadión pre súkromný futbalový klub, ktorý na to nedáva vôbec nič, celý ho financuje len štát. Ale takto je náš futbal zasa zdravší.

Primátor a futbalový manažér: Bratia, čo tlačia nahor celé mesto

Bratia Rybníčkovci, Richard a Róbert Zdroj: Martina Brunovská

Aký spoločný projekt mesta s futbalovým klubom si najviac vážite?

Charitatívny projekt Hviezdy deťom, ktorý vzišiel práve z nášho klubu. K hendikepovaným deťom sa cez tento projekt dostali už stovky tisíc eur.

Niekedy naráža na svoje limity a niečo už aj nedá

Naopak

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa