Skôr než som si Fiat 500e prvýkrát vyskúšal na vlastnej koži, mal som predsudky. Malé automobily totiž zväčša nemajú práve najkomfortnejší podvozok, čo môže byť v našich mestách problém. Nebol som si istý ani tým, či sa dokážem naozaj pohodlne posadiť za volant a či vlastne toto auto zvládne viac než len krátke trasy mestskou džungľou. Moje predsudky však boli úplne zbytočné.

Aj na výlety

Najviac ma prekvapil komfortný podvozok. Takúto schopnosť filtrovať nerovnosti našich ciest by som v segmente A nečakal. Fiat 500e je napriek tomu, že vzadu využíva iba jednoduchú vlečnú nápravu, komfortnejší než viaceré automobily s väčšími rozmermi. V kombinácii s responzívnym riadením je jazda s ním nielen pohodlná, ale aj zábavná. Za jeho volantom som strávil 830 kilometrov a ani jeden z nich som nemal pocit, že sa iba veziem. Toto autíčko je bezprostredné a získa si vás. Ak bude slúžiť ako druhé v rodine, garantujem vám, že ho pred jednotkou v hierarchii uprednostníte vždy, keď to bude možné.

Ťažko si predstaviť lepšie druhé auto v rodine, než je toto. Nemá zbytočne veľký akumulátor, s kapacitou 42 kWh dnes patrí medzi podpriemer, no pri svojich rozmeroch si s ním vystačí. Ak je počasie dobré a budete jazdiť po meste, môžete rátať s dojazdom na jedno nabitie atakujúcim 300 kilometrov. Ak veľa jazdíte po diaľnici a je zima, dojazd bude skôr v okolí 160 kilometrov. To je stále dosť kilometrov aj na príležitostné víkendové výlety. Talianskej atmosféry tohto supermini sa nebudete chcieť vzdať ani cez víkend.

Isofix vpredu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa