Navyše jeho partia bývalých slovnaftárov zostáva dodnes najštedrejším platiteľom daní do štátneho rozpočtu. Po predaji rafinérie do rúk maďarského MOL-u zaplatili na dani z príjmov okrúhlych sto miliónov eur.

V súčasnosti jeden z najväčších domácich priemyselníkov v tichosti končí. Slavomír Hatina takmer všetky firmy, ktoré kúpil či rozbehol po predaji dodnes úspešného Slovnaftu, rozpredáva. A ruší aj donedávna najobľúbenejšie projekty.

Sám o tom s TRENDOM hovoriť nechcel. Pre žiadneho človeka s takouto bohatou kariérou by takýto jej záver nebol príjemný. Týždenník sa o tom, čo sa deje s jeho biznisom, dozvedel od viacerých jemu blízkych ľudí. Prirodzene, tí chceli vystupovať len anonymne. TRENDU však predostreli komplexný obraz súčasného diania okolo vplyvného podnikateľa aj s dôvodmi, prečo tak koná.

Od lepšieho k horšiemu

Spätne sa dá biznisová kariéra S. Hatinu rozdeliť na tri fázy. Dá sa tiež povedať, že to najlepšie zažil hneď v tej prvej. Neskôr to bolo iba slabšie. Najvýraznejšie sa do úspechov domácej ekonomiky zapísal tým, kam v ponovembrových časoch posunul Slovnaft, do ktorého nastúpil pôvodne za socializmu ako radový robotník. Postupne sa vypracoval až do jeho top manažmentu.

Ambície mu nikdy nechýbali. Na čele

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa