Podľa bratislavskej pobočky realitno-poradenskej spoločnosti JLL dokáže profesionálny správca zostaviť mix kvalitných nájomcov, ktorí platia načas, uzatvárajú nájom na dlhšie obdobie, optimalizujú opotrebenie zariadenia a je s nimi menej problémov. Nástrojom na takéto portfólio je takzvaný skríning záujemcov už pri usadení do budovy.

Lepší výber nájomného

Nespornou prednosťou špecializovanej správy je intenzívnejší výber nájomného. Pravidelné mesačné platby nájomného sú totiž jediný spôsob, ako si udržať konzistentný cash flow. V neposlednom rade benefitom odbornej správy sú aj nižšie náklady na údržbu a opravy.

Prijatím profesionálneho property manažéra majiteľ získa prístup k sieti licencovaných zaručených a poistených zmluvných partnerov, ktorí už ako dodávatelia boli „preverení“. Profituje tak z kvalitne urobených prác za rozumnú cenu, vysvetľuje JLL.

Kvalitná údržba a opravy zabezpečujú spokojnosť nájomcov a zachovávajú hodnotu kapitálu majiteľa. Bod navyše prináša preventívna údržba, docielená zavedením systémov, ktoré zachytávajú a zároveň riešia otázky opráv a údržby hneď v zárodku, ešte skôr než vyvolajú zvýšené náklady.

Viac technológií

Digitalizácia a automatizácia s cieľom robiť veci lepšie a rýchlejšie už neoddeliteľne patrí do správy nehnuteľností. Odvetvie, ktoré sa v minulosti práve v tejto oblasti prispôsobovalo pomalšie, už naskočilo na trend rýchlych zmien. Práve property manažéri sú tak prinútení hľadať spôsob čo najlepšieho využitia existujúcich technológií v budovách. Inak riskujú, že zostanú v „digitálnom prachu“. Návrhy inovácií a zmien, ktoré môžu ovplyvniť výšku účtovaného nájomného, ako aj ich vplyv na údržbu a poistenie, sú popri tom už samozrejmé.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa