komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Napriek jasnému Lajčákovmu odmietaniu prezidentskej kandidatúry predstavitelia Smeru-SD neustále opakovali, že ho „lámu“, že jeho odpor už nie je taký silný ako na začiatku a podobné nezmysly.

Kým trvala nádej Roberta Fica, že sa napokon M. Lajčák „poddá“, mal šéf rezortu voľnú ruku, aby konal podľa programového vyhlásenia vlády a správal sa ako minister členského štátu Európskej únie. Ako predseda Valného zhromaždenia OSN sa preto mohol pričiniť o vznik globálneho kompaktu o emigrácii.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Určite nebol taký naivný, že by zaň očakával pochvalu, ale čo ho podľa jeho vyjadrenia šokovalo, bolo to, že sa nenašiel nik, kto by po výbuchu iracionálnej kritiky jeho obsahu povedal: „Ľudia, nebláznite, veď je to náš minister, zastával post predsedu Valného zhromaždenia OSN, keď sa tento dokument pripravoval, poznáme ho, dôverujeme mu, asi by nebol súčasťou niečoho, čo škodí slovenským záujmom.“

Lajčákovo očakávanie, že také niečo povie predseda Fico, sa nenaplnilo nie preto, že kompakt je zlý a neprijateľný, ale z toho dôvodu, že sa aj vo vzťahu k nemu začal šéf Smeru správať „politicky“.

Možno

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa