Prasatá v talári dali o sebe znova vedieť

„Stali ste sa doktorom práv. Na drancovanie tejto krajiny niet lepšej kvalifikácie,“ hovorí na archívnej Shootyho karikatúre prasa v talári študentovi, ktorý sa na prasa ešte len mení. Išlo o reakciu na to, že na čele krajiny dlho stoja ľudia s titulom JUDr.

Keď kresba v lete 2013 vyšla v denníku Sme, Slovenská advokátska komora vyjadrila pobúrenie pre „netaktné zovšeobecnenie“.

Udalosti posledných dní však ukazujú, že takéto netaktné zovšeobecnenie nikdy nebolo aktuálnejšie. V skratke: JUDr. Dobroslav Trnka robil po celý čas v kresle generálneho prokurátora poskoka mafiánovi Marianovi Kočnerovi.

Prokurátor JUDr. René Vanek sa dal nachytať Kočnerovou volavkou, za čo mal byť neskôr vydierateľný. Sudkyňa JUDr. Zuzana Maruniaková M. Kočnerovi priklepla milióny na základe pochybných zmeniek, štátna tajomníčka a sudkyňa JUDr. Monika Jankovská bola jeho „opička“. A takto by sme mohli pokračovať.

Na tomto mieste treba uviesť, že drvivá väčšina doktorov práv, sudcov, advokátov či notárov sú čestní a spravodliví ľudia. Na štáte, ochrane práva a demokracie im záleží, no doteraz boli akosi ticho.

Z nahrávky, na ktorej mafián obžalovaný v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej čistí žalúdok bývalému generálnemu prokurátorovi, totiž jasne vyplývajú podozrenia z korupcie a manipulácie trestných konaní.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa