Prácou človek trávi najväčšiu časť bežného dňa. Moderné pracovné prostredie preto musí byť pohodlné, praktické aj dôstojné. Firmy, ktoré chcú v budúcnosti uspieť, vedia, že kancelárske priestory čakajú zmeny. Pracovný priestor by mal byť taký, v ktorom možno nájsť špecifické miesto aj technické prostriedky na jednotivé fázy projektu či pracovného dňa, a mal by ponúkať dostatok motivácie, inšpirácie a interakcie s kolegami. Situácia posledného roka podčiarkla význam transformácie pracovného prostredia a zároveň urýchlila nástup niektorých procesov a zmien.

V budúcnosti by zamestnanci mohli mať na výber, odkiaľ chcú pracovať. Neznamená to však, že sa už nikdy do kancelárií nevrátime. Ich budúcnosť vidíme v podpore tímovej spolupráce, kreativity a inovácií.
 

Realita otvorených poschodí s nahusto naskladanými pracovnými stolmi, pri ktorých má každý zamestnanec vlastnú stoličku, sa stáva minulosťou. Mnohí ľudia sa do kancelárií nebudú chcieť vrátiť ani po opadnutí hrozby pandémie a firmy nemajú dôvod ich do toho nútiť. Môžu ich však motivovať, ak vo svojich centrálach ponúknu pracovníkom atraktívne prostredie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa