A rovno dvoch šéfov. Riadenia úspešnej slovenskej firmy z Považia sa ujala Kristína Lang-Demáčková, dcéra zakladateľa firmy Pavla Demáčka, a spolu s ňou dlhoročný manažér Peter Huljak. Hoci sa podniku v ostatnom období darí lepšie než kedykoľvek predtým, noví manažéri nemajú na ružiach ustlané. Kým zápasia s nástrahami náročného trhu, stoja pred nimi aj výzvy ako expanzia výroby či projekty s novými technológiami. Nablízku je, našťastie, ešte stále pôvodný zakladateľ, ktorý je ochotný pomôcť.

Rýchly štart

História spoločnosti Medeko Cast sa začala pred štvrťstoročím, keď chcel P. Demáček nadviazať na činnosť Považských strojární, ktoré boli významnou hutníckou fabrikou. Po revolúcii sa dal dokopy s kolegami z podniku a na starej Škode 105 chodili do Bratislavy lobovať za svoj privatizačný plán strojární.

Nebola to správna cesta, pretože narážala na byrokraciu a nevôľu vlády. Rozhodol sa preto rozbehnúť vlastný biznis, v ktorom by dokázal konkurovať aj väčším podnikom. V roku 1994 začal obchodovať s kovovým odpadom, pričom išlo najmä o barterový biznis, z ktorého vyťažil spätným odpredajom upravených kovov v Nemecku.

Bola to cesta, ako obchodovať aj na zahraničných trhoch,

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa