V čase prvej vlny koronakrízy ako člen tímu expertných dobrovoľníkov, ktorý sa v marci vytvoril okolo permanentného krízového štábu, stál pri zrode portálu korona.gov.sk. Dnes pôsobí v iniciatíve Kompas pomoci, ktorá vznikla, aby sa živnostníci a malé firmy lepšie orientovali v možnostiach finančných kompenzácií od štátu. Oto Kóňa sa angažuje aj v skupine Pomáhame si – gastro v korone, kde sa snaží pomôcť podnikateľom v gastrosegmente, napríklad aj tým, že im radí, ako žiadať o štátnu pomoc.

Pomáhame si –  gastro v korone je zatiaľ len neveľkou skupinou na sociálnej sieti, kde dávate podnikateľom v gastre priestor, aby hovorili o svojich problémoch. Aké sú?

Gastro je jednou z najviac zasiahnutých oblastí. Komunikujem s podnikateľmi z celého Slovenska a vidím potrebu zrozumiteľne vysvetľovať opatrenia štátu. Vidím a cítim, že sú v strese. Preto je dôležité poskytnúť im návod na to, aby sa so všetkým, čo prichádza, popasovali. Práve preto vznikla facebooková skupina, momentálne združuje okolo 200 majiteľov gastroprevádzok. V rámci nej sme urobili prieskum, do ktorého sa zapojilo 190 subjektov. Počas jeho vyhodnocovania bolo jasné, že situácia je veľmi kritická, pretože takmer polovica prevádzok uvažuje o tom, že ak nedostanú výraznejšiu štátnu pomoc, do dvoch mesiacov zatvoria natrvalo.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa