Porsche už má vo svojom sortimente autá ako Cayenne alebo Macan, ktoré by sa terénom zrejme predierali s väčšou ľahkosťou. Ale ani model Taycan Cross Turismo sa nebojí zavítať na prašné či zablatené cesty. Netvrdím, že ide o off-road, ten by ste z neho robili márne.

Týmto modelom chcela značka zo Stuttgartu vytvoriť rodinnú verziu elektrického sedanu Taycan. A podarilo sa jej to. Dodala mu istý vidiecky šmrnc a dokázala, že prejazd krajinou sa dá vychutnať aj v elektrickom sedane.

Adaptívne odpruženie

Špecialitou tohto Taycanu je Gravel Mode určený pre prejazd ľahkým terénom, ako je štrková alebo zablatená cesta. Riadenie je optimalizované tak, aby zaisťovalo maximálnu trakciu.

Peugeot 308 PureTech 130 EAT8 GT.
Neprehliadnite

Peugeot 308: Nová generácia zaujme na prvý pohľad a prekvapí prvkom i-Toggles

V realite to funguje na výbornú, všetky pomocné systémy sledujú pokyny šoféra a zaisťujú potrebnú dodávku výkonu aj presnosť ovládania. Funkcia Porsche 4D Chassis Control navyše stále analyzuje a prispôsobuje všetky systémy podvozka.

Adaptívne vzduchové odpruženie s elektronickým systémom riadenia tlmičov PASM (Porsche Active Suspension Managment) je vo všetkých modeloch s označením Cross Turismo súčasťou štandardnej výbavy.

Porsche Taycan Cross Turismo.
Zdroj: Porsche
Porsche Taycan Cross Turismo.

K dispozícii je aj funkcia Smartlift, vďaka ktorej si vodič môže naprogramovať systém tak, aby sa svetlá výška automaticky zvýšila na určitých úsekoch, napríklad pri vjazde do garáže alebo na hrboľatej ceste na chatu. Do pamäte si ich uloží jednoduchým stlačením tlačidla.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa