V rámci masívneho plánu, v ktorom do roku 2025 plánuje koncern Volkswagen preinvestovať až 73 miliárd eur, sa myslelo aj na dcérsku spoločnosť Škoda Auto. Tá podľa rozhodnutia dozornej rady koncernu získa dodatočné výrobné kapacity. Dosiahnuť tento cieľ jej pomôže závod v Bratislave, kam sa zo závodu v Kvasinách o tri roky presunie výroba budúcej generácie modelu Superb.

Vo Volkswagen Slovakia sa začala výroba Škoda Karoq
Neprehliadnite

Popri Volkswagene sa rozrastie aj Škoda. Výrobu jej vlajkovej lode prevezme Bratislava

Rastový plán značky počíta v budúcnosti so zvýšením objemu výroby obľúbených SUV modelov Kodiaq a Karoq, ktorý sa montuje od jesene tiež v Bratislave, ako aj pre ďalší, zatiaľ nešpecifikovaný model značky Škoda. Ako uviedol predseda predstavenstva Škody Auto Thomas Schäfer, „kapacity sú naliehavo potrebné pre náš rastový plán.

Tým vytvoríme podmienky na ďalšiu expanziu našej značky pri súčasnom zachovaní vysokej ziskovosti. Považujem za dôležitý signál, že značka Škoda v koncerne Volkswagen zároveň prevezme ešte väčšiu zodpovednosť“. Škoda totiž preberá vývoj novej generácie vozidiel strednej triedy patriacich do skupiny objemových značiek koncernu. Odbremenenie kapacít v ČR má tiež skrátiť dodacie lehoty na autá pre zákazníkov.