Hneď niekoľko poisťovní totiž v prvom polroku 2015 zmenilo názvy, miernejšie alebo výraznejšie. Málokedy pritom ide o dôsledok fúzie či akvizície, tie sú v poistnom svete oveľa zriedkavejšie ako pred desiatimi rokmi. Vtedy banky uverili, že v kombinácii s poisťovňami dokážu dosiahnuť významné synergie, a výsledkom bol veľký balík megafúzií.

Jeho dôsledky vidieť aj na Slovensku doteraz, veľa nadpriemerne úspešných poisťovní vďačí za distribúciu i dobré riadenie nákladov práve spolupráci s bankami.

Generali pod jednými krídlami

Od začiatku roka sa vrátila k svojej pôvodnej jednoduchej verzii názvu poisťovňa Generali. Predtým sa volala Generali Slovensko, čo bol vlastne spojený názov dvoch jej predchodcov: Generali poisťovne a Českej poisťovne-Slovensko. V porovnaní s trhom zaznamenala Generali k polroku veľmi slušný vyše osempercentný rast, keď trh sa nezdvihol ani o dve percentá. Tu treba pripomenúť, že od začiatku roka 2015 prebrala Generali pod svoje široké krídla – je trhovou štvorkou – aj pobočky iných koncernov Generali.

Konkrétne sa jej súčasťou stal Genertel a Európska cestovná poisťovňa. Hlavne Genertel, pôsobiaci primárne na trhu povinného zmluvného poistenia, prispel významne k

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa